Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w "Polityce Prywatności". X
KM Building
piątek, 20 kwiecień 2018imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

moje konto
rejestracja-logowanie


« wróć
Zanim zdecydujesz się na budowę domu

Kiedy pada decyzja - budujemy dom, wtedy wszystko inne schodzi na dalszy plan. Praca, dzieci i codzienne obowiązki muszą ustąpić pola temu jednemu zadaniu. Zanim przystąpimy do realizacji pomysłu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Jakich? Zapytaliśmy o to Sebastiana Wiśniewskiego, prezesa firmy DQM.

- Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad 3 kluczowymi kwestiami: w jakiej technologii budujemy dom, dla kogo budujemy oraz jakie koszty jesteśmy w stanie ponieść. Odpowiedzi na te trzy proste pytania i wybory, jakich dokonamy, pozwolą na podjęcie bardziej świadomej decyzji.

Technologia

Bez wątpienia Polska to rynek domów murowanych. Eksperci szacują, że ponad 90% domów powstaje właśnie w tej technologii.

- Technologia tradycyjna ma nieco mylącą nazwę, ponieważ dzisiejsze materiały budowlane, możliwości technologiczne oraz energooszczędność rozwiązań mają niewiele wspólnego z tradycyjnymi sposobami budowania domu. Polacy lubią nowoczesne rozwiązania i poczucie solidności, jakie daje murowany dom, dlatego ta technologia jest dominująca w naszym kraju.

Dla kogo budujemy dom?

- Bardzo często inwestorzy wpadają w pułapkę myślenia o domu jako o miejscu, które ma służyć także przyszłym pokoleniom. Wpływa to na rozmach projektu, co ma swoje przełożenie na koszty, a w dalszej konsekwencji na czas budowy. Tymczasem okazuje się, że młode pokolenie ma inne plany na życie, a za duży dom to wysokie koszty utrzymania i trudniejsza sprzedaż. Już na początkowym etapie planowania budowy warto porozmawiać ze specjalistami, aby oni pomogli nam określić potrzeby naszej rodziny i zaproponować odpowiedni projekt.

Jakie koszty możemy ponieść?

Budowanie domu tzw. systemem gospodarczym może być tańsze, ale jednocześnie wielu rzeczy nie możemy przewidzieć i dodatkowo tracimy czas, który moglibyśmy spędzić z rodziną. Jak zauważa nasz ekspert: - W przypadku samochodu nikt nie kupuje części, a następnie nie przystępuje do samodzielnego montażu. Kupujemy gotowy produkt, który wcześniej konfigurujemy. W przypadku domu może być dokładnie tak samo. Oddając budowę domu w ręce wyspecjalizowanej firmy, zyskamy czas, zdecydowanie lepszą jakość wykonania oraz gwarancję na wykonaną pracę.

Foto: DQM

Dom idealny dla pary – jak wybrać odpowiedni projekt?
Wspólne życie zaczyna się od własnego domu. Chcesz zrezygnować z wynajmu i razem ze swoją żoną zbudować miejsce, w którym niedługo będą dorastać Wasze dzieci? Ceny mieszkań w dużych miastach mogą stanowić barierę nie (...)


Jak wybrać projekt domu?
Każdy, kto marzył o domu poza miastem i podjął już decyzję o budowie, przed rozpoczęciem prac musi mieć dokładny plan, prezentujący układ wyśnionych czterech kątów. Można go stworzyć wspólnie z (...)


Projektujemy wymarzony dom
Pierwszym dylematem, przed jakim stajemy, decydując się na budowę domu, jest wybór projektu. Możemy wybierać spośród różnych gotowych rozwiązań lub już na samym początku zdecydować się na pomoc architekta. Projekt musi (...)
O nasPartnerzyReklama         Praca u nasRegulaminyKontaktPomoc
[CMS] by cdweb.pl