Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w "Polityce Prywatności". X
DOM EKO Polanka 2018
piątek, 20 kwiecień 2018imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

moje konto
rejestracja-logowanie


« wróć
Wiosenne rewolucje przed domem i w ogrodzie - kamienny dywan

Nastała wiosna, a wraz z nią idealny czas na prace budowlano-remontowe na zewnątrz budynku. Jeżeli zastanawiałeś się nad wykonaniem, odnowieniem tarasu, podjazdu czy schodów przed domem to proponujemy nową technikę wykańczania nawierzchni, zwaną kamiennym dywanem.

Kamienny dywan to rodzaj posadzki żywicznej składającej się w 90% z kruszywa marmurkowego wymieszanego z żywicą. Stanowi znakomitą alternatywę dla kostek brukowych, płyt betonowych i płytek ceramicznych. Do dyspozycji mamy kamień rzeczny, który kształtem i kolorem przypomina kamyki rzeczne. Kruszywo marmurkowe, które występuje w największej liczbie kolorów, od białego przez czarny, po wiele odcieni brązowego, a także kamienie premium. Szeroki wachlarz kolorów i struktur umożliwia tworzenie różnych kształtów i wzorów ozdobnych.

Ten rodzaj posadzki możemy ułożyć na tarasie, podjeździe, wokół domu i basenu, jak również wykończyć nim schody i murki. Doskonale sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Na zewnątrz należy układać ją w dodatniej temperaturze, przynajmniej +5C i temperatura taka powinna się utrzymać przez około jednej doby po nałożeniu.

Powierzchnia kamiennej posadzki ma porowatą strukturę, dzięki czemu nie istnieje zagrożenie, że zimą zbierze się na niej woda i rozsadzi kamienie. Jest to niezwykle trwała nawierzchnia, która przez wiele lat utrzymuje swój kolor i właściwości, jest także odporna na działanie soli drogowej.

Foto: www.pieknapodloga.pl


Posadzka żywiczna, kamienny dywan, a może podłoga 3D?
Posadzki żywiczne – to wysokiej jakości, trwały materiał, który od jakiegoś czasu zdobywa zaufanie w oczach projektantów. Zastępując kafle i panele, nadaje wnętrzu nowoczesny charakter. Stosowany jest coraz częściej w (...)


Spacer po ogrodzie: kamienne alejki
Zbliżająca się z każdym dniem wiosna sprzyja długim spacerom i odpoczynkowi wśród budzącej się do życia przyrody. Równie ważne, jak wiosenny klimat nad głową, jest to, co pod naszymi stopami. Jak zbudować drogę (...)
O nasPartnerzyReklama         Praca u nasRegulaminyKontaktPomoc
[CMS] by cdweb.pl