Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w "Polityce Prywatności". X
Variant Okna
piątek, 20 kwiecień 2018imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

moje konto
rejestracja-logowanie


« wróć
Kilka kroków na taras

Lato tuż tuż… Do łask wracają zapomniane zimą balkony i tarasy, na których najchętniej delektujemy się pierwszymi promieniami słońca. Podpowiadamy, jak bez dużych nakładów czasu i pieniędzy zaaranżować przydomowy taras.

Ciepłe wiosenne dni zwiastują rychłe nadejście tego okresu w roku, który najchętniej spędzamy na zewnątrz. Niedzielne, rodzinne śniadanie lub chwila popołudniowego relaksu na pomysłowo zaaranżowanym tarasie, to marzenie wielu z nas. Wato uświadomić sobie, że od marzeń do rzeczywistości wiedzie w tym przypadku niedługa i bardzo prosta droga.

Taras szybki i komfortowy

Podstawowym dylematem, jaki napotykamy, chcąc zainwestować w jakikolwiek element przydomowej architektury, jest wybór materiałów budowlanych.

Estetyczny taras niejedno ma imię. Do jego wykonania możemy użyć zarówno ponadczasowego drewna, jak i dopasowanych do elementów wykończenia budynku płytek. Jako materiał wykończeniowy sprawdzają się także np. fantazyjne kamienie ozdobne.

W tym estetycznym wymiarze wszystko zależy od naszego gustu, wyobraźni i… wytrwałości. Będzie nam ona potrzebna, gdyż wybierając tradycyjne materiały, musimy się liczyć z czasochłonnym procesem budowy, montażu i późniejszej konserwacji.

Nie jest to więc opcja "na ostatnią chwilę", tylko rozwiązanie dla osób dysponujących dużą ilością czasu, zaangażowanych w aranżację przestrzeni wokół siebie. Drewno wymaga impregnacji, płytki ceramiczne się wykruszają i wymagają wymiany.

Na szczęście jest opcja dla tych z nas, którzy ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą poświęcić tyle czasu, ile by chcieli na przydomowe prace. Zabiegani i zapracowani, powinni wykorzystać nowoczesne materiały, które powstały po to, by wydobyć i połączyć najlepsze cechy surowców naturalnych i tworzyw sztucznych.

Jednym z takich rozwiązań jest kompozyt drewniany. Pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się bardzo estetyczny oraz jednocześnie praktyczny materiał. Jego zalety są nie do przecenienia.

Kompozyt drewniany jest wykonany w równych proporcji mączki drzewnej i PVC. To połączenie daje nie tylko naturalny wygląd, który do złudzenia przypomina drewno. Jego główną zaletą jest bezproblemowe utrzymanie, brak konieczności konserwacji i łatwość montażu.

System kompozytowych desek tarasowych np. Duofuse, to także gwarancja bezpieczeństwa. Kompozyt jest materiałem ekologicznym. Nie zawiera ołowiu, jest neutralny dla alergików, nie jest łatwopalny.

Ponadto montaż kompozytowego systemu tarasowego cechuje niespotykana prostota i powtarzalność. Dużą zaletą jest możliwość wykonania „na sucho”. Polega to na mocowaniu desek do specjalnych legarów, bez konieczności użycia klejów czy zapraw, dzięki czemu prace trwają krótko i mogą być wykonywane przy każdej pogodzie.

Jak widać, aby stać się właścicielem pięknego tarasu wystarczy naprawdę niewiele: tylko kilka prostych kroków i słoneczna pogoda.

Redakcja TerazDom.info

Fot. Plastivan


Ogród - mały jest piękny
Ogród ten powstał na niewielkim skrawku wolnego miejsca pomiędzy wjazdem na posesję a ogrodzeniem. Wydawałoby się, że powstał w miejscu, w którym ogród powstać nie możne, bo nie ma na (...)


Mała architektura na słuzbie
Ogród położony na pofałdowanym terenie to również konieczność zabezpieczenia skarp, uskoków, bocznych krawędzi schodów. Jednak konieczny element techniczny ma dużą szansę stać się przy tej okazji ozdobą ogrodu. Z reguły do odpowiedniego wytyczenia (...)


Natura w ogrodzie oswojona
Brukowane ścieżki, murki, schody i inne elementy małej architektury ogrodowej choć niezbędne, aby nadać ogrodom charakter użytkowy, powinny usunąć się na drugi plan, dyskretnie podkreślając zalety roślinności. Zadaniem ogrodów jest dawanie człowiekowi poczucia (...)
O nasPartnerzyReklama         Praca u nasRegulaminyKontaktPomoc
[CMS] by cdweb.pl