Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w "Polityce Prywatności". X
ag dom system
sobota, 19 sierpień 2017imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

moje konto
rejestracja-logowanie


« wróć
Mieszkanie w MdM zarówno w tym, jak i przyszłym roku
2017-08-02
Mieszkanie w MdM zarówno w tym, jak i przyszłym roku

Najbliższe miesiące to definitywny koniec programu Mieszkanie dla Młodych. W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia już pula rządowego dofinansowania dla osób ubiegających się o własne M. Wcześniej, jeszcze w sierpniu, będą dostępne dodatkowe środki, ale niewiele. Chcąc z nich skorzystać, należy się pospieszyć.

Na początku kwietnia br. Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił, że wstrzymuje przyjmowanie wniosków w ramach programu Mieszkanie dla Młodych w tym roku. Sytuacja odwróciła się w połowie czerwca, kiedy ogłoszono uruchomienie dodatkowej puli. Wynikało to z faktu, że dotychczas w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych do dyspozycji kupujących dom lub mieszkanie było maksymalnie 95% puli. Nowelizacja zasad MdM mówi, że pieniądze przeznaczone na dany rok będą wykorzystywane w 100%, włączając 5%, stanowiące do tej pory bufor bezpieczeństwa, m.in. na dodatkowe świadczenia dla beneficjentów. Decyzja o odblokowaniu tych środków to dodatkowe 69 mln zł dla beneficjentów i kolejna szansa, aby skorzystać z dopłaty rządowej. W efekcie Polacy będą mogli zakupić jeszcze więcej mieszkań - 2,7 tys. w tym roku i około 1,5 tys. więcej w przyszłym.Deweloperzy już teraz zachęcają swoich klientów do odwiedzenia biur sprzedaży. Doświadczenie z roku 2016 i 2017 podpowiada, że wspomniane 69 mln zł może zostać rozdysponowane wśród beneficjentów w błyskawicznym tempie. Deweloper Linea proponuje rozwiązanie, które pozwoli przygotować się na MdM. - W tym celu należy przyjść do naszego biura, zarezerwować wybrane mieszkanie, zebrać wszystkie dokumenty, a następnie jedynie czekać na uruchomienie puli z MdM w sierpniu – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Firma rozwija osiedla Leśna Polana w Dopiewcu i Osada Leśna w Dąbrówce w gminie Dopiewo. W ofercie dewelopera dostępne są między innymi lokale, które zostaną oddane do użytku we wrześniu br. lub później. – Zdajemy sobie sprawę, że nie dla wszystkich chętnych wystarczy środków z puli na rok 2017. Dlatego przypominamy o możliwości skorzystania także z dofinansowania w styczniu 2018 – zaznacza Adam Wędrychowicz. Linea przygotowała specjalny program dla osób chcących zakupić mieszkanie lub dom w MdM 2018. Rezerwacji można dokonać już teraz. Deweloper jest gotowy, aby poczekać na ostatnią transzę do stycznia przyszłego roku, kiedy to środki z dofinansowania zostaną uruchomione. Zarówno w przypadku MdM na sierpień 2017, jak i styczeń 2018, najlepiej proces decyzyjny przyspieszyć, aby zdążyć i mieć duży wybór w ofercie.

Foto: Lineareklama
Duda Development stawia na inwestycje komercyjne
Duda Holding, do którego należy Duda Development, od lat zarządza spółkami działającymi w wielu obszarach biznesowych, takich jak motoryzacja, inwestycje, finanse, rolnictwo czy przemysł. Od 20 lat rozwija się w sektorze nieruchomości. Firma kompleksowo realizuje projekty mieszkaniowe, jednak w jej centrum zainteresowań są inwestycje komercyjne, prowadzone na skalę ogólnopolską.
Biuro z widokiem na biznes
Miejsce, w którym prowadzi się biznes, nie powinno być przypadkowe - wie o tym każdy przedsiębiorca. Biuro to przecież wizytówka firmy - miejsce, z którym kojarzona jest jakość i profesjonalizm oferowanych usług. Siedziba w samym centrum miasta, w nowoczesnym, kameralnym biurowcu, wydaje się być do tego celu wprost idealna.
Cztery łapy to lubią. Profesjonalny parking dla psów w Poznaniu
Tego w Poznaniu jeszcze nie było. Właśnie powstał pierwszy profesjonalny parking dla psów na terenie Parku Handlowego Franowo, tuż obok sklepu IKEA. Właściciele czworonogów już nie muszą głowić się co zrobić ze swoim pupilem gdy wybierają się na zakupy do miasta.


O nasPartnerzyReklama         Praca u nasRegulaminyKontaktPomoc
[CMS] by cdweb.pl