Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w "Polityce Prywatności". X
Variant Okna
piątek, 20 kwiecień 2018imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

moje konto
rejestracja-logowanie


« wróć
Sukces VI edycji Deweloperzy Dzieciom
2016-12-20
Sukces VI edycji Deweloperzy Dzieciom

14 grudnia na terenie Jump Areny odbyła się już VI edycja charytatywnej akcji Deweloperzy Dzieciom. Jest to pierwsza i jedyna tego typu inicjatywa w Polsce, która łączy deweloperów imię szczytnego celu – niesienia pomocy potrzebującym. Tegoroczną odsłonę wsparła rekordowa liczba darczyńców, aż 19 deweloperów. Pomoc spłynęła do ponad 60 wychowanków rodzinnych i publicznych domów dziecka.

W ramach charytatywnej, transparentnej akcji Deweloperzy Dzieciom w tym roku aż 19 darczyńców z branży nieruchomości połączyło siły, aby pomóc podopiecznym z Domów Dziecka. – Cieszymy się, że w branży, w której działamy, nie brakuje osób o dobrym sercu. Tegoroczna akcja to rekord pod względem liczby darczyńców oraz obdarowanych Domów – zauważa Sylwia Lester, senior project manager firmy Mission PR organizującej event. – To wspaniała inicjatywa, w której nie mogło nas zabraknąć. Już po raz kolejny mogliśmy się w nią włączyć i zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building. – Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w akcji Deweloperzy Dzieciom. Obecność na wydarzeniu i fakt, że zobaczyliśmy mnóstwo uśmiechniętych twarzy, tylko nas w tym utwierdziła – zaznacza Ewelina Stanecka, prezes zarządu Staneck Development. Tegoroczna, VI edycja odbyła się w Jump Arenie w Poznaniu, gdzie zarówno młodsi, jak i starsi mogli skorzystać z atrakcji parku trampolin. – Dzieci miały Jump Arenę tylko dla swojej dyspozycji i trzeba przyznać, że z wielką radością skorzystały z przygotowanych atrakcji – zaznacza Sandra Robińska, manager Jump Areny. Co ważne, akcja upłynęła nie tylko pod znakiem beztroskiej zabawy, ale również edukacji. Podopieczni domów dziecka z zainteresowaniem wysłuchali krótkiej lekcji na temat ekosystemu, przygotowanej przez Fundację Ratuj Ryby. – Edukacyjny walor akcji przyciągnął dzieci, które dowiedziały się sporo ciekawostek na temat ryb i środowiska wodnego – mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. – Wspaniale jest budować piękne chwile w pamięci dzieci zarówno związane z zabawą, jak i edukacją – podkreśla Anna Bylewska z firmy „Ki” Klemens Imioła.Oczywiście, jak co roku, ważnym punktem imprezy było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wszystkim zaproszonym wręczył ufundowane przez deweloperów upominki. – Widok zmęczonych zabawą, zadowolonych dzieci, wyczekujących na przyjście Świętego Mikołaja był bezcenny. Właśnie dla takich chwil warto nieść pomoc – mówi Piotr Mikołajewski, właściciel Weхel. – Przyjście Mikołaja, co nie powinno dziwić, było dla dzieci najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym punktem imprezy – zauważa Piotr Swoboda, prezes zarządu spółki Skaland. Dzieci nie kryły zadowolenia z udziału w imprezie – trampoliny trochę nas zmęczyły, ale po przyjściu Mikołaja energia wróciła – mówią zgodnie wychowankowie domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

Rekord tej akcji dotyczył nie tylko liczby darczyńców, ale również ilości domów, które udało się wesprzeć. W ramach eventu Deweloperzy Dzieciom w tym roku wzięło udział ponad 60 dzieci z siedmiu publicznych i rodzinnych domów dziecka. – W naszej najbliższej okolicy jest sporo dzieci, którym możemy sprawić radość, pomóc i właśnie dzięki takim akcjom, jak Deweloperzy Dzieciom to się udaje – podkreśla Magdalena Przybylska z firmy Inwestycje Wielkopolski. Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody dodaje – cieszymy się, że w akcji wzięły udział zarówno poznańskie domy dziecka, jak i te z dalszych zakątków Wielkopolski, na przykład z Wolsztyna czy Brzeżna. W akcje CSR-owe chętnie włącza się wielu deweloperów. – Firma Linea jest bardzo mocno zorientowana na lokalne inicjatywy i akcja Deweloperzy Dzieciom wpisuje się dokładnie w to, co chcemy robić jeśli chodzi o naszą odpowiedzialność społeczną – zaznacza Adam Wędrychowicz z firmy Linea. – Wielokrotnie publicznie podkreślam, że kierowana przeze mnie firma ma na celu nie tylko budowę i sprzedaż mieszkań oraz domów, ale też dbanie o lokalną społeczność, w tym przede wszystkim o potrzebujących. Cieszę się ogromnie, że mogliśmy kolejny raz wspomóc akcję, która dostarcza tyle radości i zabawy podopiecznym domów dziecka – mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex.W evencie Deweloperzy Dzieciom łącznie wzięło udział 19 deweloperów z Wielkopolski: Agrobex, Ekonbud-Fadom, GGW Development, Greenbud Development, Inwestycje Wielkopolski, KiKiImioła, KM Building, Kos-Dom, Linea, Młyn nad Cybiną, NCS-Bud, OKRE Development, Planetbud Development, Proxin Investment, Quertos, Skaland, Staneck Developer, Villa Sucholeska, Wexel. Inicjatywę wsparli także piłkarze Lecha Poznań, którzy dla podopiecznych Domów Dziecka przygotowali niespodziankę. Natomiast patronat medialny nad akcją objęły lokalne i branżowe media: epoznan.pl, Eurobuildcee.com, Głos Wielkopolski, Nasz Głos Poznański, Nowy Adres, Poznańskie Nieruchomości, Rynek Pierwotny, Teraz Dom i WTK.

Foto: materiały prasowe


O nasPartnerzyReklama         Praca u nasRegulaminyKontaktPomoc
[CMS] by cdweb.pl